Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

4 września 2023

Jest już otwarty Żłobek Miejski nr 2 w Chojnicach

Poniedziałkowy poranek (4.09) był ważny nie tylko dla uczniów i przedszkolaków, ale również dla stu żłobkowiczów, którzy poszli do nowo otwartego Żłobka Miejskiego nr 2 w Chojnicach, przy ul. Portowej.

Kolorowa elewacja, 4 sale – każda z inną nazwą, łazienką, ścianką działową i osobnym wyjściem na zewnątrz, monitorowana wózkarnia, szatnia, pomieszczenia biurowe, socjalne, higieniczno-sanitarne, pokój do terapii światłem, rozdzielnia posiłków wraz ze zmywalnią,  system nagłośnienia wbudowany w sufit, ogrzewanie podłogowe,  plac zabaw, parkingi i nowy układ komunikacyjny. To nie wszystko. Nowy żłobek jest nowoczesny, przestronny i funkcjonalny. Meble zaprojektowała i wykonała chojnicka firma Meblik. Ponadto korytarz w holu głównym zdobią bajeczne malowidła, których autorką jest Justyna Laska-Pietrzyńska.

Setką dzieci w czterech grupach opiekować się będzie 26 pań wraz z nową dyrektorką Arletą Odya.

W nowym żłobku nie będzie kuchni, tylko catering. Placówka będzie czynna cały rok w godzinach od 6:00 do 16:15.

Ten nowoczesny, przytulny i kolorowy obiekt wraz z układem komunikacyjnym  kosztował ponad 15 mln zł i był wsparty środkami zewnętrznymi z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Mamy nadzieję, że proces adaptacji w nowym miejscu przebiegnie pomyślnie i nowy budynek żłobka przypadnie do gustu maluszkom jak i ich rodzicom.

W kategorii: Aktualności