28 sierpnia 2024

Informacja dotycząca pogrzebu ofiar z Doliny Śmierci i zmian w organizacji ruchu drogowego

W dniu 2 września 2024 roku o godzinie 11:00 w Bazylice Mniejszej w Chojnicach odbędzie się państwowy pogrzeb szczątków ofiar zamordowanych w Dolinie Śmierci. Po mszy nastąpi przemarsz konduktu żałobnego ulicami Myśliboja, Kościuszki, Plac Niepodległości, Gdańska na Cmentarz Ofiar Zbrodni Hitlerowskich, gdzie odbędą się zaplanowane uroczystości pogrzebowe. W związku z tym ważnym wydarzeniem nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w mieście.

Uwaga! W dniu 1 września od godz. 21:00 zamknięte będą parkingi na Placu Emsdetten, przy Chojnickim Centrum Kultury i przy Bazylice Mniejszej.

Natomiast w dniu pogrzebu, tj. 2 września zamknięte zostaną ulice:

• od godziny 9:00 do 13:00 ul. Młyńska od skrzyżowania z ul. Mickiewicza,
  • od godz. 12:00 do 15:00 ul. Sukienników od Ronda Solidarności, ul. Swarożyca, ul. Piłsudskiego od ronda z ul. Warszawską, ul. Gdańska od ul. Wysokiej do skrzyżowania z ul. Kościerską, ul. Wysoka od skrzyżowania z ul. Ogrodową oraz ul. Okrężna od Placu Emsdetten do ul. Sukienników.

Informujemy również, że w dniu 2 września na terenie miasta i gminy Chojnice będzie dostępna darmowa komunikacja miejska.

Mapka z wykazem zamkniętych ulic w dniu 2 września 2024 r.