Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

24 marca 2022

Godzina dla Ziemi WWF

W sobotę (26 marca) o godzinie 20:30 na 60 minut symbolicznie zostaną zgaszone światła na całym świecie w ramach akcji „Godzina dla Ziemi WWF”.  To już 15. edycja tej akcji w Polsce, a 16. na świecie. Swój tegoroczny udział zadeklarowało ponad 100 polskich miast, obiektów i instytucji.

Tak jak w latach ubiegłych tak i w tym roku do akcji włączy się miasto Chojnice. Symbolicznie o godz. 20:30 wyłączone zostanie oświetlenie jednego z najcenniejszych zabytków w mieście – Bazyliki Mniejszej.  

Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi WWF” jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Skutki zmiany klimatu to największe zagrożenie z jakim obecnie mierzy się ludzkość. Ekstremalne zjawiska pogodowe zdarzają się częściej i są coraz bardziej destrukcyjne.

Jak zapewniają organizatorzy, „Godzina dla Ziemi WWF” to coś więcej niż zgaszenie światła na 60 minut. Nie chodzi w niej o oszczędzanie energii, to symboliczny wyraz troski o naszą planetę, o różnorodność biologiczną lądów, a także mórz i oceanów.  W tym roku, zgaszone światła będą również wołaniem o pokój, troskę o ludzi i całą planetę w odniesieniu do trwającej wojny w Ukrainie. 

Zachęcamy również do symbolicznego zgaszenia świateł w swoich domach.

 Więcej informacji na stronie WWF.

W kategorii: Aktualności