Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

22 marca 2024

Dzień Mobilności Miejskiej był pełen atrakcji i edukacji!

Wczoraj (21.03) na dworcu kolejowym w Chojnicach mieliśmy okazję doświadczyć niezwykłego wydarzenia, które promowało chojnicki węzeł transportowo-integrujący oraz nasz miejski transport publiczny.

Przez cały dzień mieszkańcy mieli możliwość korzystania z komunikacji miejskiej zupełnie za darmo. Ale to nie wszystko! Dla młodszych mieszkańców – uczniów szkół podstawowych – przygotowaliśmy zajęcia edukacyjne, które m.in. przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się rowerami i hulajnogami po ścieżkach rowerowych.

Nie mogło zabraknąć też dawki artystycznych wrażeń! Jonasz Pakulski, znany z X edycji programu telewizyjnego „Mam Talent”, zaprezentował niesamowite rowerowe show, które zachwyciło wszystkich obecnych, a emocje sięgnęły zenitu podczas koncertu Obywatela MC i Dj Chmielixa, którzy stworzyli niepowtarzalną atmosferę tego wyjątkowego dnia.

Dodatkowym punktem programu było spotkanie z Innobusem, gdzie wszyscy zainteresowani mogli zgłębić tajniki działania systemu FALA oraz przetestować najnowsze technologie ułatwiające podróżowanie po naszym mieście.

W kategorii: Aktualności