Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

19 września 2023

Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład

Gmina Miejska Chojnice otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 3 mln 185 tys. zł na realizację zadania pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z budynkiem sanitarnym i infrastrukturą techniczną na Osiedlu Budowlanych w Chojnicach”. Zadanie będzie obejmowało budowę ogólnodostępnego osiedlowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Żwirki i Wigury.

W ramach inwestycji powstanie boisko sportowe wielofunkcyjne o wymiarach 20×40 m, siłownia terenowa o powierzchni 270 m2 wyposażona w komplet 7 typów atestowanych urządzeń do ćwiczeń, plac zabaw z 11 urządzeniami do zabaw, wybieg dla psów. Teren będzie oświetlony i monitorowany, a także wyposażony w elementy małej architektury jak: stojaki na rowery, ławki i kosze na odpadki. Zapleczem kompleksu będzie budynek gospodarczo-sanitarny mieszczący toalety oraz pomieszczenie gospodarcze.

Przewidywana wartość inwestycji to 3 mln 250 tys. zł , z czego 2% to udział własny Gminy Miejskiej Chojnice. Planuje się, iż inwestycja zostanie zrealizowana do końca przyszłego roku.

fot. Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 7 – Żwirki i Wigury, Osiedle Budowlanych

W kategorii: Aktualności