Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

6 czerwca 2024

Apel burmistrza Chojnic i burmistrza Emsdetten o liczny udział w wyborach parlamentarnych

Apel Burmistrza Miasta Chojnice

Arseniusz Finster

Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego, które są kluczowym momentem w demokratycznym życiu całej Europy. Nasz głos ma ogromne znaczenie. Decyzje podejmowane w Parlamencie Europejskim dotykają każdego z nas i dotyczą naszych praw, wartości, otoczenia i przyszłości.

Szanowni Mieszkańcy,

W tym roku obchodzimy wyjątkową rocznicę – 20 lat od momentu, gdy Polska przystąpiła do rodziny narodów Unii Europejskiej. Jest to czas refleksji nad naszym wspólnym wkładem w budowanie silnej i zjednoczonej Europy, opartej na wartościach demokratycznych, wolności i solidarności.

Przystąpienie Polski do UE otworzyło przed nami nowe perspektywy rozwoju, integracji oraz współpracy międzynarodowej. Wsparcie finansowe pochodzące z UE przyczyniło się do realizacji wielu ważnych inwestycji i projektów od modernizacji infrastruktury drogowej po rozwój przedsiębiorczości i edukacji. Dzięki nim mamy szanse na rozwój naszych miast i poprawę warunków życia dla wszystkich jego mieszkańców.

Niezależnie od naszych indywidualnych poglądów czy przekonań politycznych, nasze wspólne działanie jako społeczności jest niezbędne dla budowy lepszego jutra. Dlatego wspólnie z Burmistrzem Emsdetten panem Oliverem Kellner apelujemy do Was do Mieszkańców Chojnic i Emsdetten, abyście wykorzystali swoje prawo do głosowania i w dniu 9 czerwca 2024 r. poszli na wybory parlamentarne i wspólnie zadecydowali o przyszłości nie tylko naszych miast, ale i całej Europy.

Burmistrz Miasta Chojnice
Arseniusz Finster

Apel Burmistrza Miasta Emsdetten

Oliver Kellner

Drodzy Obywatele Chojnic,

w dniach od 06 do 09 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do 10. Parlamentu Europejskiego. Uprawnionych do głosowania jest ponad 350 milionów ludzi z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej. Wysoka frekwencja wyborcza umocni demokratyczną legitymację parlamentu.

Europa stoi przed licznymi wyzwaniami, począwszy od promowania gospodarczego dobrobytu po ochronę środowiska i społeczną sprawiedliwość. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby każdy z nas oddał swój głos i wziął udział w wyborach europejskich. Państwa głos się liczy i może zrobić różnicę.

Decyzje, które są podejmowane na poziomie europejskim, mają bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie oraz na naszą przyszłość. Proszę skorzystać ze swojego demokratycznego prawa, aby wybrać swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego, którzy mogą tym samym reprezentować Państwa interesy i przekonania. Każdy głos jest ważny, aby zapewnić silny i reprezentatywny głos Europy.

Jako burmistrz niemieckiego miasta partnerskiego Emsdetten zachęcam: Pozwólcie nam uczestniczyć w tym ważnym, demokratycznym procesie i wspólnie kształtować wolną i pokojową przyszłość Europy. Chciałbym podkreślić przyjazne relacje i kontakty między ludźmi z miast partnerskich Emsdetten i Chojnic jako przykład żywego porozumienia niemieckiego i polskiego narodu.

Niech wykorzystają Państwo swój głos i wezmą udział w wyborach europejskich! Również Państwa Burmistrz Arseniusz Finster, będzie zachęcał w Emsdetten do udziału w wyborach europejskich. Jesteśmy szczęśliwi z tego powodu.

Burmistrz Emsdetten
Oliver Kellner

W kategorii: Aktualności