Do 6 kwietnia potrwają konsultacje społeczne projektu Gminnego Programu Rewitalizacji dla miasta Chojnice do 2030 roku. Rewitalizacja to proces, dzięki któremu gmina może skoncentrowanie i kompleksowo odpowiadać na problemy tych obszarów miasta, na których kumulują się zjawiska kryzysowe natury społecznej, przestrzennej, gospodarczej i środowiskowej. Gminny Program Rewitalizacji dla miasta Chojnice do 2030 roku porządkuje cele, kierunki działań oraz listę przedsięwzięć rewitalizacyjnych, a także wskazuje, kto, gdzie, kiedy i w jakim modelu finansowania będzie je realizował.
Z dokumentem można się zapoznać na stronie internetowej Miasta Chojnice, w Biuletynie Informacji Publicznej lub na miejscu w Urzędzie Miejskim w Chojnicach. Uwagi do projektu programu rewitalizacji można składać w formie papierowej i elektronicznej. Odbędą się też:
– spotkanie konsultacyjne 13 marca 2026 r. – rozpoczęcie o godzinie 17:30 w Placówce Wsparcia Dziennego przy ul. Dworcowej 12 w Chojnicach oraz
– spacer studyjny organizowany 17 marca 2026 r., zbiórka przy ul. Dworcowej 12 o godzinie 16:00.
Zapraszamy do udziału!