20 września 2024

Terminy posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej i Rady Samorządów Osiedlowych

NAZWA KOMISJI DATA, GODZINA, MIEJSCE TEMATYKA
Komisja Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej 23.09.2024 r. godz. 9.00 Urząd Miejski w Chojnicach ul. Stary Rynek 1 sala 406
  2. Rozpatrywanie spraw bieżących.
Komisja Budżetu i Rynku Pracy 23.09.2024 r. godz. 10.00 Urząd Miejski w Chojnicach ul. Stary Rynek 1 sala 406
  1. Informacja dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Chojnicach o stanie chojnickiego rynku pracy, w tym udziale samorządu w realizacji przypisanych zadań.
  2. Analiza i opiniowanie materiału sesyjnego.
  3. Rozpatrywanie spraw bieżących.
Komisja Kultury i Sportu 23.09.2024 r. godz. 11.30 Urząd Miejski w Chojnicach ul. Stary Rynek 1 sala 406
  2. Rozpatrywanie spraw bieżących.
Komisja Edukacji 23.09.2024 r. godz. 12.30 Urząd Miejski w Chojnicach ul. Stary Rynek 1 sala 406
  1. Analiza i opiniowanie materiału sesyjnego.
  2. Informacja na temat organizacji nowego roku szkolnego 2024/2025, w tym naboru do szkół, przedszkoli i żłobka.
  3. Informacja o pracach remontowych i inwe-stycyjnych realizowanych w 2024 r. w pla-cówkach oświatowych.
  4. Rozpatrywanie spraw bieżących.
Komisja ds. Społecznych 24.09.2024 r. godz. 9.00 Urząd Miejski w Chojnicach ul. Stary Rynek 1 sala 406
  2. Rozpatrywanie spraw bieżących.
Rada Samorządów Osiedlowych 24.09.2024 r. godz. 10.00 Urząd Miejski w Chojnicach ul. Stary Rynek 1 sala 406
  2. Rozpatrywanie spraw bieżących.

IV sesja Rady Miejskiej w Chojnicach odbędzie się 1 października 2024 r. o godz. 10.00 w sali 408 Urzędu Miejskiego w Chojnicach przy ul. Stary Rynek 1.

Porządek obrad

1. Otwarcie sesji:
    1. stwierdzenie quorum,
    2. wnioski do porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu III sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
  3. Powołanie Sekretarza sesji i Komisji Wnioskowej.
  4. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z prac w okresie między sesjami.
  6. Informacja o realizacji uchwał i wniosków podjętych na III sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.
  7. Przedłożenie przez Przewodniczących Komisji wniosków i opinii podjętych w okresie międzysesyjnym.
  8. Ustosunkowanie się do wniosków Komisji.
  9. Projekt uchwały w sprawie uzupełnienia składów osobowych komisji stałych Rady Miejskiej.
  10. Projekt uchwały w sprawie powołania składów osobowych Komisji Edukacji i Kultury oraz Komisji Sportu.
  11. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia wyboru przewodniczących Komisji Edukacji i Kultury oraz Komisji Sportu.
  12. Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Miejskiej Chojnice na 2024 r.
  13. Projekt uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2024 – 2042.
  14. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Gminy Miejskiej Dzierżoniów.
  15. Projekt uchwały zmieniającej Uchwałę Nr LVII/700/23 Rady Miejskiej w Chojnicach z dnia 18 sierpnia 2023 r. w sprawie udzielenia dotacji dla Parafii pw. Ścięcia Sw. Jana Chrzciciela w Chojnicach.
  16. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat w Żłobku Miejskim w Chojnicach utworzonym przez Gminę Miejską Chojnice, warunków częściowego zwolnienia od ponoszenia opłat oraz ustalenia maksymalnej opłaty za wyżywienie.
  17. Projekt uchwały w sprawie uchylenia Uchwały Nr XXII/305/20 Rady Miejskiej w Chojnicach z dnia 23 listopada 2020 r. w sprawie wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowych dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na obszarze Gminy Miejskiej Chojnice.
  18. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie przekształcenia i nadania Statutu samorządowej instytucji kultury pod nazwą Miejska Biblioteka Publiczna.
  19. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy ulicy Droga do Igieł w Chojnicach.
  20. Projekt uchwały w sprawie zbycia nieruchomości.
  21. Projekt uchwały w sprawie nadania tytułu Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice.
  22. Projekt uchwały w sprawie ogłoszenia roku 2025 w Chojnicach „Rokiem Ferdynanda i Stefana Bieszków” w łączności z 100. rocznicą śmierci Ferdynanda Bieszka.
  23. Projekt uchwały w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie ustalenia cen biletów, opłat i uprawnień do bezpłatnych przejazdów w przewozie autobusami w publicznym transporcie zbiorowym organizowanym przez Gminę Miejską Chojnice oraz przepisów porządkowych w tym transporcie.
  24. Wnioski i oświadczenia radnych oraz odpowiedzi na wnioski.
  25. Informacje o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz udzielonych odpowiedziach.
  26. Wolne wnioski i oświadczenia klubowe.
  27. Zakończenie IV sesji Rady Miejskiej w Chojnicach.

W kategorii: Terminy posiedzeń