Wybierz język:

Zdjęcie Starego Rynku obejmujące: Ratusz. fontannę, Bazylikę, Kościół ZNMP, hotel oraz budynki mieszkalne i usługowe

8 września 2023

50 lat razem. Trzy pary z Chojnic obchodziły Złote Gody

W dniu 7 i 8 września w sali obrad chojnickiego ratusza wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubileusz złotych godów obchodziły trzy pary: Krystyna i Egeniusz Warnke, Janina i Henryk Piechowscy oraz Zofia i Roman Miszewscy. Medale wręczył jubilatom zastępca burmistrza Chojnic Adam Kopczyński, a następnie przekazał gratulacje i życzenia dalszych wspólnych lat życia.

Państwo Krystyna i Eugeniusz Warnke

Jubilaci  poznali się na zabawie karnawałowej w Stoczni Jachtowej „Polsport”. Związek małżeński zawarli 26 sierpnia 1972 roku w Chojnicach. Małżonkowie są rodzicami trójki dzieci: syna Krzysztofa oraz córek Sylwii i Magdaleny, a także szczęśliwymi dziadkami pięciu wnuczek.

Jubilat Eugeniusz urodził się dnia 29 maja 1948 roku w Chojnicach. Od szkoły zawodowej pracował w Stoczni Jachtowej „Polsport”, najpierw jako uczeń, a następnie przechodząc różne stopnie awansu zawodowego, aż do zamknięcia zakładu i przejścia na świadczenie emerytalne i emeryturę.

Jubilatka Krystyna urodziła się 27 maja 1950 roku w Chojnicach. Zaraz po maturze podjęła pracę w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Człuchów, gdzie pracowała do lutego 1973 roku. Od marca 1973 roku do listopada 2003 roku pracowała w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Chojnice w dziale handlu.

Jubilaci w czasie wolnym wyjeżdżają na działkę do miejscowości Swornegacie, gdzie odpoczywają jeżdżąc na rowerach, zbierając grzyby, pływając na rowerach wodnych oraz spacerując po lesie.

Państwo Janina i Henryk Piechowski – 50-lecie pożycia małżeńskiego

Jubilaci Janina i Henryk Piechowscy poznali się wiosną 1970 roku na dancingu w Żalnie. Związek małżeński zawarli 25 grudnia 1970 roku w Chojnicach. Małżonkowie są rodzicami dwóch córek i dwóch synów. Są szczęśliwymi dziadkami ośmiorga wnucząt oraz doczekali się dwojga prawnucząt.

Jubilat Stanisław urodził się 14 stycznia 1948 roku w Ciechocinie. Pracę zawodową rozpoczął w PKS Chojnice jako mechanik, następnie pracował jako kierowca w Zakładzie Przetwórstwa Rybnego, PTHW, Comers-Trans oraz Zakładzie Produkcji Materiałów Budowlanych Kazimierza Ginter.

Jubilatka Janina urodziła się 9 stycznia 1947 roku w Cołdankach. Pracowała jako księgowa i główna księgowa w Ostrowskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego, Spółdzielni Chojniczanka oraz w Przedszkolu Nr 3 i 5 w Chojnicach.

Jubilaci czas wolny spędzają na łonie natury. Jubilatka w sezonie letnim dba o ogród, czyta książki i prasę oraz rozwiązuje krzyżówki. Jubilat natomiast lubi wędkowanie oraz grzybobranie.

Państwu Romanowi i Zofii Miszewskim – 50 lecie pożycia małżeńskiego

Jubilaci  poznali się w pracy, a dokładnie w „POM” Nieżychowice, gdzie Jubilat Roman był pracownikiem, a Jubilatka Zofia po ukończeniu Technikum Mechanicznym w Koronowie rozpoczęła staż. Związek małżeński zawarli 21 października 1972 roku w Kamieniu Krajeńskim. Małżonkowie są rodzicami dwóch córek Moniki i Magdaleny oraz szczęśliwymi dziadkami jednego wnuka Patryka i trzech wnuczek: Julii, Zuzanny i Joanny.

Jubilat Roman urodził się dnia 26 marca 1948  roku. Do 1992 roku pracował w POM Nieżychowice. W marcu 1992 roku założył firmę o nazwie „Auto Rojan” z siedzibą w Nieżychowicach, którą prowadził aż do przejścia na emeryturę czyli do roku 2013.

Jubilatka Zofia urodziła się 19 kwietnia 1950 roku. Pracowała w Rejonie Dróg w Chojnicach, a po reorganizacji w Powiatowym Zarządzie Dróg Chojnice z siedzibą w Pawłówku do momentu przejścia na emeryturę w roku 2003.

Jubilaci czas wolny spędzają na jeziorem Mochel w Kamieniu Krajeńskim, gdzie mają działkę letniskową. Oboje lubią zwiedzać kraj i zagranicę. Jubilat lubi również łowić ryby, a jubilatka czytać książki.

W kategorii: Aktualności