9 listopada 2023

25-lecie Burmistrza Miasta Chojnice

Dokładnie 25 lat temu, 9 listopada 1998 r. Arseniusz Finster został wybrany na Burmistrza Miasta Chojnice. Funkcję tę pełni do dzisiaj.

Z okazji jubileuszu w Chojnickim Centrum Kultury odbyło się wczoraj spotkanie podsumowujące dotychczasową pracę Arseniusza Finstera na rzecz miasta, którą poprowadził wiceburmistrz Adam Kopczyński wraz z wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Renatą Dąbrowską. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szczebli samorządu, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji oraz współpracownicy.

Jubileuszowa gala składała się z dwóch części. W pierwszej przedstawiono fragmenty wywiadu z burmistrzem z 1999 r. wyemitowanego na antenie Radia Weekend Fm oraz zdjęcia burmistrza z ostatnich 25 lat. Następnie był czas na przemówienia, podczas których głos zabrali: wicemarszałek województwa pomorskiego  Leszek Bonna, pierwszy po reformie samorządowej z 1998 r. marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski, były burmistrz partnerskiego miasta Emsdetten w Niemczech Georg Moenikes, Joanna Warczak wraz z podopiecznym Warsztatu Terapii Zajęciowej, przedsiębiorca Kazimierz Ginter oraz Urszula Szuba przewodnicząca chojnickiego oddziału Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Na ekranie wyświetlona została także wypowiedź przewodniczącego Rady Miejskiej  Antoniego Szlangi. Można było zobaczyć również na zdjęciach jak zmieniały się przez ostatnie 25 lat Chojnice i usłyszeć rozśpiewane hasło „Cała naprzód!” w wykonaniu Klubu Radnych Arseniusza Finstera.  Na koniec głos zabrał także burmistrz dziękując wszystkim za przybycie, obecność, współpracę i tak wiele miłych słów.

W drugiej części odbył się koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej z Sopotu, będący prezentem dla burmistrza od marszałka województwa pomorskiego.

Zgodnie  z życzeniem burmistrza zamiast kwiatów, zaproszeni goście mogli przekazać do puszek datek na chojnicki Warsztat Terapii Zajęciowej.

fot. B. Zakrzewski